Analizator spalin IMR1050X NO O2, CO, CO2, NO mru home.pl

Analizator spalin IMR1050X NO O2, CO, CO2, NO mru home.pl

W ostatniej edycji Konkursu Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej również zdobył pierwsze miejsce. Doceniony został także Wydział Architektury PK (III miejsce wśród wydziałów Architektury). Politechnika Krakowska i PCG Academia rozpoczynają drugi – wart ponad 3,15 mln zł – etap projektu dotyczącego cyfryzacji procesów realizowanych za pomocą platformy WEBCON BPS. W sumie, w ramach dwóch etapów projektu, uczelnia zainwestuje 5,2 mln zł brutto w odejście od papieru i dostosowanie do wymogów związanych z cyfryzacją. Biorąc pod uwagę skalę i poziom skomplikowania, projekt ten będzie największym, dotychczas zrealizowanym wdrożeniem platformy WEBCON BPS w sektorze publicznym w Polsce i na świecie.

Wystawa twórczości malarskiej prof. Elżbiety Węcławowicz-Bilskiej w Muzeum PK

  • Na działaniach na rzecz społeczeństwa skupiła się także akcja „Różowych skrzyneczek” realizowana już od kilku miesięcy na Politechnice Krakowskiej.
  • Pozdrawiamy serdecznie,Zespół NineCasino.
  • Wzorem lat ubiegłych, istnieje możliwość zrealizowania listów do św.
  • W wydarzeniu wzięli udział studenci oraz studentki z Polski, zagranicy oraz ci odbywający podwójne studia na Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechnice Krakowskiej.
  • Swoją dalszą karierę naukową związała z PK, gdzie w 2001 r.
  • Daniel Kubek z Wydziału Inżynierii Lądowej PK, koordynator współpracy ze strony uczelni.

Od 2021 roku Sławomir Kudzia współpracuje z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. Uczniowie Zespołu Szkół uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych, organizowanych przez pracowników Katedry Pojazdów Samochodowych. Od 2023 roku placówka i Wydział Mechaniczny realizują projekt Branżowego Centrum Umiejętności dla spedycji. Sławomir Kudzia nawiązał także współpracę z Wydziałem Inżynierii Lądowej PK, głównie w zakresie dwustronnej wymiany dydaktycznej.

Student Politechniki Krakowskiej Akademickim Mistrzem Polski

Nasi naukowcy i studenci brylują też na zagranicznych wystawach wynalazków – podsumował prof. Andrzej Białkiewicz. W minionym roku akademickim Politechnika nawiązała wiele nowych partnerstw, m.in. Przy plinko inicjatywach związanych z energetyką wodorową, zrównoważonym transportem, metrologią, promocją innowacji. – Warsztaty dały studentom różnych miast, różnych uczelni i różnych wydziałów szansę na zderzanie swoich pomysłów, wizji i potrzeb względem przestrzeni publicznej. Brali w nich udział nie tylko architekci. Byli też studenci gospodarki przestrzennej, geoinformatyki.

Dzięki takiej pomocy studenci Politechniki mogą budować pływające betonowe kajaki i wygrywać nimi międzynarodowe zawody, wysłać w stratosferę sondy kosmiczne, konstruować bolidy wyścigowe i roboty czy odkrywać nowe materiały dla medycyny. Za pośrednictwem FutureLab uczelnia organizuje konkursy na granty studenckie, dzięki którym młodzi wynalazcy mogą realizować najbardziej śmiałe pomysły. Ciekawe kierunki studiów, które gwarantują dobrą pozycję na rynku pracy oraz mocna marka Politechniki Krakowskiej  to nie jedyne atuty uczelni. Słynie też z szerokiego pakietu wsparcia dla swoich studentów. Badania nad kluczowymi aspektami zagrożenia deficytem wody, zagrożeniami naturalnymi i innymi powiązanymi wyzwaniami społecznymi2.

W wizycie brała udział prof. Agnieszka Generowicz z WIŚiE, koordynatorka licznych wspólnych inicjatyw uczelni i MPO. Snowboardziści z Politechniki Krakowskiej zostali akademickimi mistrzami podczas czempionatu, rozegranego na stoku Skolnity w Wiśle. Drużyna studentów PK wygrała klasyfikację generalną i rywalizację wśród uczelni technicznych, wyprzedzając na podium AWF w Katowicach i AGH Kraków. Sukces odniosły w Wiśle także snowboardzistki z PK, zajmując 2. Miejsce drużynowo w kategorii uczelni technicznych. Jak podają organizatorzy gdańskich targów, wydarzenie zgromadzi ponad 500 wystawców oraz ponad 25 tys.

I etap konkursu „O Złoty Indeks PK” za nami. Najlepsi powalczą o dodatkowe punkty w rekrutacji

Kierownikiem jednostki został Piotr Pitala, który pełnił tę funkcję przez czternaście lat. „Polscy wynalazcy dawniej i dziś” to trzyetapowe przedsięwzięcie. Obecnie na Plantach prezentowany jest drugi etap wystawy. Towarzyszą mu warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, a także konkurs „Młody Innowator”, którego celem jest zachęcenie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do przedstawienia własnego wynalazku.

Laboratorium wodociągowe Grundfos dla Politechniki Krakowskiej. Tu teoria spotyka praktykę

Dziś, kiedy o tym myślę, wydaje mi się, że minął jak jeden dzień… Tempo zmian, liczba spraw, którymi się zajmowałem, spotkania, w których uczestniczyłem… to wszystko składa się na pełniejszy obraz uczelni, inny niż kiedy pełniłem funkcję dziekana. Teraz rozumiem, dlaczego to, co jako dziekan uważałem za proste, wykonalne, takim nie było. Pobyt politechnicznej delegacji w Chinach był również okazją do odwiedzenia Beijing Jiaotong University – uczelni, która należy do ścisłej czołówki chińskich szkół wyższych. W Rankingu Szanghajskim w dziedzinie Transportation Science and Technology plasuje się na 1. Politechnika Krakowska oraz Beijing Jiaotong University zawarły również umowę związaną z organizacją wspólnych szkoleń dla doktorantów i młodych badaczy.